Logo Pasquali

Ciągniki specjalistyczne Pasquali


Ciągniki Pasquali zostały zaprojektowane, by sprostać wysokim wymaganiom stawianym spcjalistycznym narzedziom pracy użytkowników. Od nowoczesnego ciągnika oczekujemy wszechstronności i uniwersalności. Ciagnik powinien posiadać dużą moc, a jednocześnie być zwrotny, wytrzymały i komfortowy, wydajny i niezawodny. Wszystkie te wymagania z powodzeniem wypełniają ciągniki Pasquali. Ponad 60-letnie doświadczenie w branży maszyn rolniczych, wysokiej jakości materiały stosowane w procesie produkcji oraz mocne i oszczędne silniki montowane w ciągnikach sprawiają, że są one wygodnymi i trwałymi narzędziami pracy. Duża moc, niewielkie wymiary, bezkonkurencyjna zwrotność oraz wyjątkowe rozwiązania techniczne takie jak np. obracalny kokpit decydują o szczególnej popularności i przydatności ciągników Pasquali w: Włoskie traktory, produkowane od ponad 60 lat, zyskują w Polsce coraz liczniejsze grono użytkowników, którzy cenią je za wyjątkowe rozwiązania techniczne podnoszące funkcjonalność podczas pracy w sadach. Pełna oferta ciągników obejmuje modele od 26 do 91 KM , zróżnicowane w budowie, wyposażeniu i przeznaczeniu użytkowym. Poniżej prezentujemy wybrane cechy traktorów, które z punktu widzenia ich użyteczności w sadach, będą miały najważniejsze znaczenie dla użytkowników

Wyjątkowe rozwiązania techniczne


Charakterystyczna budowa - 4 równe koła
Zastosowanie na osi przedniej i tylnej kół o jednakowym rozmiarze. Rozwiązanie zapewnia wyjątkową stabilność podczas pracy w trudnym terenie np. na pochyłościach lub niestabilnym podłożu.
Zaletą konstrukcji jest równomierne rozłożenie masy pomiędzy osią przednią i tylną, tak by zrównoważyć nacisk każdego z kół na powierzchnię gruntu. Jednakowa szerokość przednich i tylnych kół oraz taka sam prędkość obrotowa ułatwiają wykonywanie manewrów, zwiększają siłę uciągu ciągnika i redukują powstawanie kolein.
Kabina i obracalny kokpit operatora
Użytkownicy ciągników wymagają, by kabiny gwarantowały doskonałą widoczność, wygodę oraz bezpieczeństwo pracy. Wszystkie te oczekiwania spełniają montowane fabrycznie, homologowane kabiny ciągników Pasquali, które w wersji Comfort są wyposażone w klimatyzację, pneumatyczne siedzenie oraz filtr aktywny.
Wyjątkowym elementem wyposażenia ciągnika jest funkcja obracanego kokpitu. Siedzenie i kierownica operatora są zamontowane na platformie, która bez użycia dodatkowych narzędzi, w ciągu zaledwie kilku sekund może być odwrócona o 180. Funkcja ta pozwala na użycie tylnego podnośnika hydraulicznego TUZ do agregowania przednich narzędzi, zapewniając lepszą widoczność i większą precyzję operowania narzędziami roboczymi niż w przypadku ich podłączenia do przedniego podnośnika.
Trzy systemy skrętu do wyboru
Ciągniki są dostępne w trzech wersjach skrętu: tradycyjnej ze skrętnymi przednimi kołami, przegubowej z tzw. łamaną ramą, a najmocniejsze z ciągników Pasquali, modele Orion 79 i 91 KM są produkowane również w wersji Dualsteer wyposażonej w podwójny system skrętu . Innowacyjny system Dualsteer to nowoczesne rozwiązanie ułatwiające manewrowanie w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Działanie systemu polega na jednoczesnym skręcie centralnego przegubu oraz przednich kół tzw. podwójnym skręcie, co pozwala na uzyskanie wyjątkowego promienia skrętu od 2,2 m, przy rzeczywistym kącie skrętu przekraczającym 70

Ciągnik Pasquali - dostępne modele

Ciągniki o mocy 25 - 36 KM:


Pasquali Era

ERA


Pasquali Siena

SIENA


Ciągniki o mocy 46 - 56 KM:

Pasquali Eos

EOS 50


Pasquali Siena K

SIENA K


Pasquali Eos V

EOS V


Ciągniki o mocy 70 - 91 KM:

Pasquali Mars

MARS


Pasquali Orion

ORION


Pasquali Orion SDT

ORION SDT


Dystrybutor Pasquali w Polsce:
URMIK sp.j.
ul. Częstochowska 36
42-270 Michałów Rudnicki
k. Częstochowy
Dane kontaktowe:
tel.+ 48 34 329 82 57
mail: pasquali@pasquali.pl

Copyright © 2009-2014, Pasquali - polska strona oficjalna.